W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 2 w stanie po użyciu alkoholu oraz dwóch z zakazami, w tym jeden dodatkowo kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,3 do blisko 2 promili.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali 5 mężczyzn, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali rowerami. Cykliści mieli od 0,9 do 1,6 promila. Zostali oni ukarani mandatami po 2500 złotych.

Ponadto zatrzymali dwóch rowerzystów w stanie po użyciu alkoholu, którzy otrzymali mandaty po 1000 złotych.

30 lipca br. dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierującego pojazdem marki Nissan. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile. Dodatkowo posiadał on decyzję o cofnięciu mu uprawnień.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Fot i info KMP Jelenia Góra (podinspektor Edyta Bagrowska)

1 Komentarz

  1. Plaga to jest piratów drogowych a nie rowerzystów pijanych – 90% kierowców zap….la bez użycia mózgu i nie dorosła do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej. Szczególnie gówniarzeria w starych sadzomiotach i przybysze z za wschodniej granicy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.