Czesi chcą ograniczyć liczbę osób, które planują spędzić sylwestra w ich kraju. Dlatego od jutra (30 grudnia) wprowadzają ostrzejsze obostrzenia covidowe. Będą obowiązywać do 1 stycznia 2022 roku.

Jak informuje Ambasada Republiki Czeskiej w Polsce, od 30 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. obowiązują surowsze zasady podróży krótkoterminowych (do 24 godzin) do Republiki Czeskiej celem ograniczenia przyjazdów w celu uczczenia nadejścia nowego roku.

W przypadku wyjazdów do Czech w tym okresie konieczne będzie poddanie się testowi PCR już przed przyjazdem, wyjątek dotyczy jedynie osób zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.
Powyższe zmiany nie dotyczą obywateli Republiki Czeskiej oraz cudzoziemców zamieszkałych na stałe lub długoterminowo w Republice Czeskiej, dotyczą ich aktualne zasady wjazdu.

Nadal obowiązuje zasada, że po przyjeździe środkiem transportu zbiorowego, zamiast testu PCR przed wjazdem na terytorium Republiki Czeskiej można dysponować tylko negatywnym wynikiem testu antygenowego, a w przypadku przyjazdu transportem indywidualnym (samochodem) testowanie przed przybyciem nie jest wymagane.

Osoby zaszczepione nie muszą być testowane.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.