Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu to niepowtarzalny dowód na to, jak potrzebne jest tworzenie okazji to takich spotkań. 71 wystawców z Polski, Czech i Niemiec i blisko 1500 odwiedzających.

Możliwość skorzystania z szerokiej oferty wystawców spotkała się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, którzy znaleźli pracę. Szeroko pojęte budownictwo, produkcja, transport, logistyka, hotelarstwo i gastronomia, handel, usługi, prace biurowe to dominujące na targach branże.

Do Zgorzelca przyjechali nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale też z całego województwa dolnośląskiego. Odwiedzający mogli liczyć na fachową poradę doradców EURES, doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz specjalistów Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego. Co nas szczególnie cieszy to mieszkańcy pogranicza, którzy wolą dojeżdżać do pracy niż przenosić się ze swojego rodzinnego miasta. Co więcej poszukujący zatrudnienia to nie tylko osoby, które chciały znaleźć dla siebie pierwsze zajęcie, ale też takie, które szukają lepszych warunków na swój rozwój. Na to stawiają – relacjonuje Marcin Szewczak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Zapewniliśmy obsługę tłumaczy na stoiskach, na których nie było polskojęzycznych przedstawicieli pracodawcy. W trakcie trwania targów zorganizowaliśmy również prezentacje multimedialne na temat bezpieczeństwa pracy sezonowej na pograniczu, warunków otrzymania zasiłku dla bezrobotnych po utracie pracy na pograniczu oraz tego, jak bezpiecznie szukać pracy w dobie koronawirusa. To ważna pomoc dla osób, które myślą o pracy za granicą. Dziękujemy zarówno wystawcom, jak i wszystkim odwiedzającym za obecność. – mówi Zuzanna Bielawska, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Dobra wiadomość dla osób, które nie mogły wziąć udziału w targach – w ramach akcji „CV on-line” do czwartku, 30 września włącznie można przesyłać aplikacje i nawiązać kontakt
z pracodawcami, którzy brali udział w targach.

CV ze wskazaniem nazwy pracodawcy i stanowiska można przesyłać na adres targi@dwup.pl.

Aktualny spis wystawców można znaleźć pod adresem:

http://www.eures.dwup.pl/aktualnosc-1-272-uruchamiamy_rekrutacje_online_w_ramach.html

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.