Po 2500 zł mandatu dostali nietrzeźwi kierujący rowerem i hulajnogą. Tak wysokie kary dla kierowców za jazdę po pijaku jednośladem obowiązują od stycznia tego roku.

– Zgodnie z nowym taryfikatorem, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku rowerzysta, a także kierujący hulajnogą, którzy zostali zatrzymani do kontroli  w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatami w wysokości 2500 zł – przypomina Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji i omawia sytuacje, w których w ostatnich dniach interweniowali funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki. .

10 maja, około godziny 18.00, policjanci jeleniogórskiej drogówki w Jeleniej Górze na ul. Lwóweckiej, zatrzymali do kontroli 45-letniego rowerzystę. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile.

Tego samego dnia, godzinę później, na ul. Ptasiej w Jeleniej Górze, zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 54-latek jechał rowerem mając również ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 8 maja funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki na ul. Wolności zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 0,8 promila. Za te wykroczenia rowerzyści i kierujący hulajnogą zostali ukarani mandatami po 2500 zł.

Fot. KMP Jelenia Góra

1 Komentarz

  1. Senacki projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw podatkowych w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie został skierowany do Sejmu. Zakłada on m.in. zwolnienie z płacenia podatków dochodowych zarówno ukraińskich, jak i białoruskich przedsiębiorców w zamian za przeniesienie rezydencji podatkowej do Polski .

    Tzw. ulgą na powrót w wysokości do 85 528 zł przychodu (jest to rozwiązanie wprost zaczerpnięte z Polskiego Ładu – przyp. red.) miałyby zostać objęte te firmy ukraińskie i białoruskie, które zmienią swoją rezydencję podatkową pomiędzy 24 lutego a 31 grudnia 2022 r .

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.