Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi postępowanie w sprawie o umyślne sprowadzenie w dniu 24 sierpnia 2020 roku w budynku przy ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznych rozmiarów w postaci eksplozji gazu i doprowadzenia na skutek nie zachowania należytej ostrożności do eksplozji gazu, skutkiem czego ciężkich obrażeń, w postaci poparzenia co najmniej 60 procent powierzchni ciała doznała 12-letnia dziewczynka.

W sprawie zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn, Bogusław J. i Włodzimierz J., pracownicy spółki gazowniczej, którzy w dniu zdarzenia mieli zamontować gazomierze we wszystkich lokalach mieszkalnych we wskazanym budynku. Zarzucono im, że przystąpili do wykonywania prac nie sprawdzając uprzednio, czy instalacja doprowadzająca gaz do poszczególnych mieszkań została zamknięta, a także, że nie przeprowadzili próby szczelności instalacji gazowej. Monterzy nie zareagowali również we właściwy sposób na przekazywane przez mieszkańców budynku sygnały o wyczuwalnym silnym zapachu gazu.

 

W sprawie przeprowadzono, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano część świadków oraz zabezpieczono dokumentację związaną z wykonywanymi w budynku pracami.

 

Włodzimierz J. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 27 sierpnia 2020 roku Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.
Drugi z podejrzanych, Bogusław J. nie przyznał się do sprawstwa zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. W dniu dzisiejszym zostanie skierowany do sądu wniosek o tymczasowy areszt również wobec tego podejrzanego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.