W tym roku grupa studentów z Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych postanowiła w nietypowy sposób uświetnić pochód Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów 2022. Z tego powodu sala JCK-u przy ulicy 1 Maja jest obecnie nie tylko miejscem warsztatów czy prób amatorskich trup aktorskich, ale również… mini-fabryką samochodową.

Studencki pochód ulicami Jeleniej Góry to tradycyjny sposób na rozpoczęcie tego 3-dniowego, pełnego atrakcji, koncertów i zabaw wydarzenia. Hasłem tegorocznych Juwenaliów jest „Freedom & Rock & Joy”, a tematem pochodu są subkultury. Będzie więc różnorodnie i kolorowo, bo każdy może ubrać się w stylu grupy, jaka najbardziej mu się podoba. Punki obok hipisów, goci idący ramię w ramię z komiksowo ubranymi otaku? Dlaczego nie? Dodatkowo każdy uczestnik pochodu otrzyma pewien bonus, który uatrakcyjni mu dalsze świętowanie. Warto więc w czwartek 26 maja o 14:30 pojawić się przy głównej bramie Kościoła Podwyższenia Krzyża (dawniej Garnizonowym), by przy dobrej muzyce i w radosnej atmosferze przemaszerować jeleniogórkim deptakiem, a później zaprezentować się w tanecznym klimacie na Placu Ratuszowym, gdzie czekać będą kolejne niespodzianki.

Na tegorocznym pochodzie na uczestników będzie czekało jeszcze jedno zaskoczenie. Grupa studentów z Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych postanowiła na swój sposób wyróżnić się z tłumu. Rozrysowali projekty, zakasali rękawy i ruszyli budować… bolid Formuły 1. Co prawda będzie się on różnił od pojazdu, którym tory wyścigowe przemierzał Kubica. Głównym powodem będzie to, że podstawowym budulcem jest w tym przypadku styropian. Niemniej bolid tworzony jest w skali 1:1, z zachowaniem właściwych wymiarów i kształtów, a to znaczy że będzie on miał aż pięć i pół metra długości! Nawet jeżeli nie będzie on rozwijał zawrotnych prędkości, w końcu napęd będzie w pełni „ekologiczny”, bo nastawiony na siłę mięśni prowadzących konstrukcję studentów, to 26 maja niewątpliwie przyciągnie ciekawe spojrzenia i będzie służył jako dodatkowy powód do radości dla rozentuzjazmowanej studenckiej braci.

Kierownikiem projektu jest student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej – Paweł Wasilewski, prowadzący autorską audycję „F1” w akademickiej rozgłośni radiowej „Radio NaGłos”. Ten młody człowiek od małego jest zafascynowany historią i wyścigami Formuły 1, więc konstruowanie bolidu wspólnie z radiowymi koleżankami to realizacja jednego z jego marzeń.

Miejsce do kreatywnych prac udostępniło studentom KANS-u Jeleniogórskie Centrum Kultury. Grupa od 16 maja trudzi się nad wyliczaniem, wycinaniem, klejeniem i malowaniem kolejnych części. Prace planowo zakończyć się mają dopiero na dzień przed studenckim pochodem. Na cześć KANS-u pojazd będzie nosił uczelniane barwy – magenta i złoto.

mm

Zdjęcia: mm i pw

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.