Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o kradzież biżuterii. Ich łupem padły srebrne pierścionki a straty pokrzywdzonych zostały oszacowane na ponad 4000 złotych.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego i Zespołu Prewencji Komisariatu w Szklarskiej Porębie ustalili, a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę i 41-letnią kobietę mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o kradzież biżuterii.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna i kobieta działając wspólnie i w porozumieniu 30 stycznia dopuścili się kradzieży 35 sztuk srebrnych pierścionków z jednego z jeleniogórskich sklepów z biżuterią. Poniesione straty oszacowano na około 4.000 zł.
Policjanci ustalili podejrzewanych o te czyny na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu. W wyniku dokonanych przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych oraz lombardu gdzie pozostawiono biżuterię, odzyskano utracone mienie.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.