19 kwietnia 2021 roku, około godziny 10.25 policjanci na ulicy Polnej w Jeżowie Sudeckim zauważyli motocyklistę. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, z uwagi na stan techniczny pojazdu, który już z daleka budził ich zastrzeżenia. Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli, co więcej, zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kilkaset metrów dalej mężczyzna  porzucił pojazd i zaczął biec. Chwilę później został zatrzymany.

Kierującym okazał się 40-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że najprawdopodobniej motocykl nie jest dopuszczony do ruchu, miał usunięte numery identyfikacyjne, rozwierconą stacyjkę, co wskazuje, że może on pochodzić z przestępstwa. Ponadto telefon komórkowy, który posiadał 40-latek może pochodzić z kradzieży.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.