– Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81–letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie 11 grudnia 2020 roku zabójstwa, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry. Na podstawie zebranego w sprawie obszernego materiału dowodowego, w tym głównie zabezpieczonych na miejscu zdarzenia różnego rodzaju śladów, w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze 81–latek usłyszał w tej sprawie zarzut, a wczoraj (20 stycznia) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje Paulina Basta z kamiennogórskiej policji.
11 grudnia o znalezieniu w jego mieszkaniu nieżyjącego, 68-letniego mężczyzny policję poinformowała rodzina. Funkcjonariusze ustalili, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych – na ciele ofiary znaleziono liczne obrażenia. Pojawiły się informacje, że zginął od ciosów siekierą, ale kamiennogórska policja nie potwierdza tego, informując, że narzędzie zbrodni nie zostało ustalone.
Paulina Basta podkreśla, że w tej sprawie niewątpliwie kluczowe znaczenie miała wielogodzinna praca kamiennogórskich policjantów oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu w tym techników z laboratorium kryminalistycznego KWP we Wrocławiu.
– Oględziny miejsca zdarzenia nawet niewielkiego pomieszczenia trwają od kilku do kilkunastu godzin. Są czynnością niepowtarzalną – a ślady, których nie uda się ujawnić i zabezpieczyć w ich trakcie, z dużym prawdopodobieństwem przepadną, dlatego właśnie od skrupulatności pracy techników kryminalistycznych pracujących na miejscu zdarzenia zależy, czy sprawca przestępstwa stanie przed sądem, ale także to, czy nie trafi tam osoba niewinna – tłumaczy.

Walter S. pod koniec lat 80. XX wieku został skazany za dwa zabójstwa. Jego ofiarami byli złotnik z Jeleniej Góry i zamożna mieszkanka Świdnicy. Pozbawione głów, rozczłonkowane ciała znaleziono wtedy, wiszące kilkanaście metrów nad wodą, w kamieniołomie, w Rogoźnicy, w dwóch workach. Wówczas skazano go na 25 lat więzienia. Ówczaesne zatrzymanie Waltera R. było jednym z głośniejszych w Polsce. Bo do zatrzymania sprawcy doszło dzieki i w trakcie popularnego Magazynu Kryminalnego 997, Michała Fajbusiewicza. W czasie emisji programu o podejrzanym

 

Jeszcze w trakcie emisji programu, do jednego z komisariatów na terenie ówczesnego  jeleniogórskiego zadzwonił mieszkaniec pobliskiej wioski i powiedział, że pokazywany na fotografiach mężczyzna mieszka od jakiegoś czasu w mieszkaniu jego sąsiadki i korzysta z poloneza, o któryum tez mówiono w programie. Pod wskazany adres natychmiast pojechali funkcjonariusze z tego komisariatu i zauważyli, jak jakiś mężczyzna wrzuca do samochodu duże torby podróżne. Na widok policjantów wskoczył do samochodu i z piskiem opon odjechał. Po krótkim pościgu, pod Lubawką, funkcjonariusze dopadli go i po dosyć gwałtownej szamotaninie skuli w kajdanki.
Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Więcej przeczytac będzie można w najbliższych Nowinach Jeleniogórskich.

 
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.