Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzewanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

24 sierpnia 2022 roku, około godziny 2.00 w nocy policjanci w trakcie patrolu w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego zwrócili uwagę na jadącego drogą szutrową motorowerzystę. Sposób jego jazdy wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu. Zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila. Mężczyzna oświadczył, że jechał na stację paliw po piwo.

Teraz 64-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Należy pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy siadając za kierownicę samochodu, na rower czy inny pojazd po alkoholu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Alkohol ma ogromny wpływ na organizm człowieka, opóźnia reakcję na bodźce, obniża sprawność motoryczną, wydłuża czas adaptacji wzroku do zmian atmosferycznych, jak również obniża zdolność realnej oceny sytuacji na drodze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.