137 skontrolowanych pojazdów i ujawnienie 104 przypadków przekroczenia prędkości to efekt prowadzonej 21 i 22 kwietnia 2022 roku policyjnej akcji „Prędkość”. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”.

Działania te skierowane są w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki szczególnym nadzorem objęli drogi główne naszego miasta, a pracę ich wspomagały radarowe mierniki prędkości oraz alkotesty. W trakcie działań policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań oraz sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie w czasie jazdy stosują pasy bezpieczeństwa.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 104 przypadków przekroczeń prędkości, dwóch kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Ogólnie funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów i ujawnili 113 wykroczeń w ruchu drogowym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.