Znakomita sportsmenka nie wystąpi w mistrzostwach świata i Europy. Pech Anity Włodarczyk przez złodzieja. Co jeszcze mogliście ominąć w mijającym tygodniu.

O cenie węgla, o straszliwym pechu naszej sportsmenki i o tym, że teraz złodzieje będą mogli bezkarnie kraść więcej. Takie właśnie informacje przyniósł mijający tydzień. Przedstawiamy krótkie podsumowanie.
UE i piece
Unia Europejska chce zakazać nie tylko pieców węglowych czy olejowych, ale również gazowych. Zarówno w nowych budynkach, jak i przechodzących remonty kapitalne. To część pakietu aktów prawnych pod nazwą Fit for 55, które zakładają redukcję emisji dwutlenku węgla do 55 proc. w 2030 roku.
Tymczasem jak wynika z badania firmy Heat Decor, z ogrzewania domu gazem korzysta 40 proc. Polaków, węgla – 26 proc., a z sieci jedynie 9 proc. A zatem dla wielu z nas oznacza to prawdziwą rewolucję.
Zakaz używania pieców gazowych, węglowych i olejowych obowiązywałby od 2027 r. dla nowych budynków i od 2030 r. – dla modernizowanych (gruntownie remontowanych).
800 zł dla złodzieja
Wkrótce mają być wprowadzone kontrowersyjne zmiany dotyczące progu kwotowego, który kwalifikuje kradzież jako wykroczenie. Obecnie przestępstwem określane jest przywłaszczenie mienia, którego wartość przekracza 500 zł. Po zmianach będzie to 800 zł, co w jakimś sensie da złodziejom zielone światło.
Ta różnica ma znaczenie, bo w przypadku wykroczenia możliwe jest aresztowanie na 30 dni. Przestępstwo zaś jest zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności
Zmiany są uzasadniane m.in. rosnącą inflacją. Co ważne, zmiany mają poparcie rządowe Ministerstwa Sprawiedliwości.
Węgiel taniej
Wiadomo już co rząd zrobi z wysokimi cenami węgla. Został przyjęty plan działania, który zakłada stałą cenę węgla na poziomie 996 zł za tonę;
Jeżeli ktoś będzie sprzedawał po tej cenie, to państwo pośrednikowi dopłaci 750 zł do każdej tony. Jednocześnie osoby w najtrudniejszej sytuacji mogą liczyć na 1,4 tys. zł dodatku osłonowego.
Anita nie wystartuje
Trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anita Włodarczyk potwierdziła w „Faktach po faktach” na antenie TVN24, że nie weźmie udziału w tegorocznych mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Wszystko przez kontuzję, której nabawiła się w pogoni za złodziejem.
„Kochani, cudzoziemiec włamał mi się do auta. W pojedynkę pojmałam złodzieja i oddałam w ręce policji. Niestety okupiłam to urazem mięśnia. Kontuzja zdiagnozowana. Operacja w poniedziałek” – pisała w piątek 10 czerwca na Facebooku.
Lekkoatletka poddała się skomplikowanemu zabiegowi. Teraz czeka ją długotrwała rehabilitacja i powolny proces powracania do sprawności.
– Nie wystartuję na tegorocznych mistrzostwach świata, które miały odbyć się za pięć tygodni w Eugene, później w połowie sierpnia mistrzostwa Europy. To były dla mnie dwie docelowe imprezy. W tym sezonie na pewno już nie wystartuję – ogłosiła.
News4Media / fot. fot. iStock, Anita Włodarczyk FB

1 Komentarz

  1. A’propos złodziejstwa… >>> Czy bardzo ustosunkowany politycznie koleś, który kupuje od kolesi z kościoła – na siebie czy powiedzmy na żonę, mniejsza z tym – działki za powiedzmy 700 tys. PLN, a po paru latach odsprzedaje je za powiedzmy 15 mln zł PLN jest złodziejem? Ja nie wiem tego, może tak po prostu obiektywnie działa „Wolny Rynek”? Czy Ty czytelniku, który od czerwca będziesz płacił o 50% więcej za ogrzewanie (największy wzrost w UE) i dostaniesz najbardziej po doopie w UE w cenach paliwa – uważasz, że wszystko jest OK? czy może jednak, że rządzą tym niby-państwem oszalałę rusofoby, nieudzacznicy, i przekrętacze, którzy siebie i swoje rodzinki i kolesi zabezpieczyły i ustawiły finansowo na parę pokoleń do przodu, a ty ciemny ludzie będziesz zapie..lał za miskę ryżu do us..nej śmerci swojej i swoich dzieci.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.