Zebrany przez jeleniogórskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze 68-letniemu mężczyźnie 4 zarzutów. Jest on podejrzany o naruszenie zakazu sądowego, fałszowanie faktur na szkodę firmy, którą naraził na straty w wysokości ponad 350 tysięcy złotych, wykorzystanie danych osobowych innej osoby oraz narażenie na straty Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku od osób fizycznych w wysokości blisko 80 tysięcy złotych.

.Jak ustalili funkcjonariusze, 68-letni mężczyzna mając zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, podszył się pod jedną z poznańskich firm i w jej imieniu wystawiał faktury za prace remontowe zlecone przez jeden z jeleniogórskich podmiotów. Nielegalny proceder uprawiał od stycznia do sierpnia 2018 roku. W wyniku swojej działalności pokrzywdzoną firmę naraził na straty w wysokości ponad 350 tysięcy złotych, a Skarb Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku od osób fizycznych na straty w wysokości blisko 80 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest 68-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

-Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.