To już koniec. Można tak rzec o sieci Tesco która w całej Polsce kończy działalność. Hipermarket Tesco przy Al. Jana Pawła II istniał ponad 20 lat! Już za kilka dni zostaną tylko wspomnienia. Ostatni hipermarket sieci Tesco w Jeleniej Górze znika definitywnie. Pod koniec sierpnia przestanie istnieć, większości powierzchnia marketu jest już pusta, podobnie jak sklepowe półki. Trwają ostatnie dni wyprzedaży.

Można zauważyć, że niektórzy klienci z wypełnionymi po brzegi sklepowymi wózkami, podążają w kierunku kasy, ale okazuje się, że czynne są jedynie kasy samoobsługowe. Nie każdemu to się podoba. Przy kasach robi się nieprzyjemny tłok, nie wszyscy radzą sobie z ich obsługą, widać niezadowolenie klientów.

Większość hipermarketów Tesco w Polsce zostanie przejęte przez sieć marketów Netto, jednak nie w tym przypadku. Jak powiedziała jedna z osób pracujących jeszcze w Tesco, która chce pozostać anonimowa, Netto nie planuje w tym miejscu swojego kolejnego sklepu. Czy powierzchnia po Tesco zostanie pusta? Nie wiadomo. Część placówek po Tesco ma przejąć Kaufland, ale ta sieć ma już duży market na Zabobrzu. Słychać plotki, że może tam powstać Ikea.

Jak już wiadomo pasaż handlowy będzie nadal istniał i będzie otwarty. Zniknęła jedynie popularna fontanna usytuowana koło RTV Euro AGD. Miejsce po fontannie zostało puste.

Podsłuchaliśmy rozmowę dwóch pracownic marketu, które naklejały ceny na towary: „w tym markecie przepracowałam 20 lat, aż się łza w oku kręci, że to już koniec”

Tekst i zdjęcia: Łukasz Płocki

8 komentarzy

 1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Nie chcą w Polsce płacić podatków. Ich zdaniem to POLACY mają płacić podatki a oni mogą jedynie ZARABIAĆ NA POLAKACH . Dlatego niech idą . Nikt za nimi płakać nie będzie.

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Marszałkini polskiego senatu bezradna wobec biernego oporu bandziorow z zasłoniętymi ryjami ze straży granicznej. Polska straż graniczna paralizuje czynności Pani Marszałkini. Gratulacje krzyworyjcu, brawo synu Kornela. Ojciec był **ujem krzyworyjec jest jeszcze większym bandziorem.

   • a ty jestes idiota i az dziw bierze że admin nie kasuje twoich kretynskich komentarzy

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Polska pod okupacją Polaków, nie ma nic gorszego dla państwa jak dopuścić do władzy ludzi prymitywnych i głupich. Za nimi idzie podłość, nieprawość i niesprawiedliwość i nienawiść.

 3. do redaktor nowin Odpowiedź

  Czy można zablokować użytkownika o nicku Pis.Bolszewik…..? są to często treści nawołujące do nienawiści, a nowiny chyba nie chca tego promować….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.