Jeleniogórzanie mogą dzisiaj (25 lutego) wyrazić swoje poparcie Ukraińców i przyjść dzisiaj o godz. 18.00 na plac Ratuszowy, by wziąć udział w manifestacji.

Organizują ją obywatele Ukrainy, pracujący i mieszkający w Jeleniej Górze. Wielu z nich ma rodziny na terenach objętych wojną. Potrzebują naszej pomocy i solidarności.

Już dzisiaj wielu jeleniogórzan deklaruje chęć przyjęcia pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Włączają się także instytucje i szkoły. Dzisiaj Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze zadeklarowała przekazanie akademika dla osób, które w Jeleniej Górze będą szukać schronienia przed wojną. Ekipa Lisiego Pazura (stylizacja paznokci) zbiera każdą ilość środków opatrunkowych. „Przekażemy to dalej aby choć w małym stopniu wspomóc walczących i rannych na Ukrainie. Bardzo proszę o zakup środków opatrunkowych, dezynfekcyjnych, rękawiczek. Liczę na Wasze dobre serce i pomoc! Czekamy do następnego piątku 4 marca” – piszą na FB stylistki. Wkrótce w Jeleniej Górze ruszą inne akcje pomocowe. Włączajmy się w nie.

A na razie w tym trudnym dla Ukrainy czasie, pokażmy, że jesteśmy z jej mieszkańcami, że nie zostawimy ich bez pomocy. Przyjdźmy dzisiaj na plac Ratuszowy.

Druga manifestacja poparcia dla Ukraińców przygotowywana jest na jutro (26.02) o godz. 16.00. Także na placu Ratuszowym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.