Uchwałę poparł cały klub Koalicji Obywatelskiej (11 radnych) oraz  Rafał Szymański. Przeciwko połączeniu placówek głosowali radni klubów Prawa i Sprawiedliwości, Klub Bezpartyjnych Samorządowców oraz radny Piotr Paczóski. Na sesji nieobecny był Wojciech Chadży, przewodniczący jeleniogórskiej rady miejskiej.

Jak pisaliśmy, projekt uchwały o zamiarze połączenia Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze z Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna wzbudził duże kontrowersje. Za bezzasadny uznali go dyrektorzy obu placówek. Do samorządu jeleniogórskiego płynęły protesty w tej sprawie. Większość radnych przychyliła się jednak do argumentów prezydenta Jerzego Łużniaka, który podkreślał, że konieczna jest reorganizacja miejskch placówek kultury, by działały efektywniej, a koszty ich utrzymania były mniejsze.

Uchwała otwiera drogę do dyskusji o kształcie nowego muzeum miejskiego, które miałoby powstać z połączonych placówek. Będą trwały rozmowy pomiędzy samorządem, dyrekcjami i pracownikami muzeów oraz instytucji wspierających placówki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.