Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu poznańskiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Do zdarzenia doszło w Karpaczu 7 lutego br. Mężczyzna ukradł pojazd marki Audi o wartości 210 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego podejrzanego o kradzież pojazdu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna 7 lutego br. z parkingu jednego z pensjonatów w Karpaczu ukradł pojazd marki Audi. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na 210 tysięcy złotych.

Właściciel, kiedy zorientował się, że auto zniknęło powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie na terenie powiatu poznańskiego zatrzymali 42-letniego mężczyznę jako podejrzewanego o tę kradzież.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania skradzionego pojazdu.

42-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 3 marca br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.