Policjanci prowadzą poszukiwania 35-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego poszukiwanego między innymi w związku z kradzieżami i włamaniami, których dokonał wcześniej.
W ubiegły czwartek około godziny 12:00 w jednym z budynków mieszkalnych na terenie gminy Nowogrodziec funkcjonariusze chcieli zatrzymać osobę, która decyzją sądu ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności.
Interwencja okazała się niebezpieczna, jak to niejednokrotnie bywa podczas policyjnej służby. Mężczyzna zaraz po otwarciu drzwi zaatakował policjantów, był agresywny, nad wyraz pobudzony i nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy.
Zastosowano środki przymusu, to znaczy dwa chwyty obezwładniające, co jednak nie przyniosło to pożądanego rezultatu. Mężczyzna nadal był agresywny i mocno pobudzony, atakował policjantów. Doszło do szarpaniny, w wyniku czego jednemu z funkcjonariuszy została na chwilę wyrwana broń, z której padł jeden strzał. Mężczyzna odrzucił broń i korzystając z zamieszania uciekł. Nikomu nic się nie stało.
Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Jak zawsze w tego typu przypadkach, został ogłoszony alarm dla jednostki. W poszukiwania włączyli się również policjanci z oddziałów prewencji.
Osoby znające aktualne miejsce pobytu lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu tel. 47 8733 200 lub 201.
Przypomnijmy, że każdej osobie, która pomaga ukrywać się przestępcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.