Zgorzelecka Policja prowadzi postępowanie w sprawie zniszczenia bankomatu przy ul. Wolności w Zgorzelcu i poszukuje świadków tego zdarzenia. Do przestepstwa doszło 1 stycznia 2022 roku około godz. 5:40.

– Wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia bądź zauważyły coś, co może mieć związek ze sprawą oraz przejeżdżające ul. Wolności w godzinach 5:30 – 6:00 pojazdami wyposażonymi w wideorejestratory, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu pod numerem telefonu 47 87 322 51 lub 47 87 322 00, bądź osobiście w siedzibie komendy przy ulicy Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 12 G. Gwarantujemy anonimowość – brzmi komunikat zgorzeleckiej policji.

Przestępcy wykorzystali sylwestrowy, fajerwerkowy hałas i wysadzili maszynę dokładnie o północy. Policja zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała jednak dopiero 1 stycznia o 10.00 rano. Bankomat znajdował się przy siedzibie banku Santander. Złodzieje podłożyli ładunek wybuchowy, który uszkodził nie tylko bankomat ale również szyby w budynku banku oraz w pobliskim przedszkolu i żłobku.

Fot. KPP Zgorzelec

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.