Dorośli założyli w sieci oficjalny profil gali i umawiali na nim brutalne walki dzieci. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

„Gala” miała odbyć się w miniony weekend. Z ilustracji, jakie właśnie opublikowała policja, wynika, że miało dojść do 7 walk. Atrakcją wieczoru miał być pojedynek między Danielem a Dominikiem. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zawodnikami byli chłopcy.

Do starcia nie doszło, bo w ostatniej chwili do akcji wkroczyli policjanci z Chorzowa.

– W miniony piątek kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w weekend na terenie miasta ma odbyć się nielegalna gala MMA z udziałem nieletnich – informują policjanci. I przyznają: – Choć informacja wydawała się wręcz niewiarygodna, policjanci postanowili ją jednak sprawdzić.

I okazało się, że to prawda. Mundurowi – sprawdzając portale społecznościowe – natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało na żart, ale nim nie było.

– Informacje zdobyte przez śledczych mówiły o tym, że podobne walki odbyły się już w ubiegłym miesiącu. Wtedy miała to być spontaniczna sytuacja, jednakże po jej „sukcesie”, dwóch 18-latków i jeden 17-latek postanowiło zorganizować „profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów MMA – opisuje policja.

W internecie dzieciaki założyły oficjalny profil, na którym zamieszczali bieżące informacje.

Policja dodaje, że dorośli organizatorzy staną przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia. Każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

News4Media/fot. policja

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.