Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież pojazdów.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownika jednej z jeleniogórskich firm przewozowych ukradł mu kluczyki do dwóch pojazdów. 30 września br. za pomocą skradzionych kluczyków ukradł z terenu firmy Mercedesa oraz Iveco o łącznej wartości 470 tysięcy złotych. Pojazdy te zostały przez funkcjonariuszy odnalezione, a następnie wróciły do właściciela. 31-latek 3 października br. kolejny raz pojawił się na terenie tej firmy i ponownie ukradł tego samego Mercedesa. Jego wartość to 120 tysięcy złotych. Tym razem również policjanci odnaleźli skradzione auto i zwrócili je właścicielowi.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży pojazdów zatrzymali 31-latka na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Okazało się, że przestępstw tych dopuścił się on w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.5 października br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.