Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się i okradł samochód zaparkowany na jednym z jeleniogórskich parkingów w centrum miasta. Przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Jego łupem padło mienie o wartości 4000 zł.

– Funkcjonariusze ustalili, że w nocy z 13 na 14 czerwca doszło do włamania do pojazdu marki Peugeot, zaparkowanego na jednym z jeleniogórskich parkingów w centrum miasta. Sprawca okradł samochód, a jego łupem padło mienie o wartości 4 tys. złotych. Były to narzędzia budowlane oraz odkurzacz – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali 38-latka, mieszkańca powiatu złotoryjskiego, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Część skradzionego mienia funkcjonariusze odnaleźli u pasera. Okazało się, że 38-latek tego czynu dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia. Sprawca za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP Jelenia Góra

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.