Policjanci jeleniogórskiej drogówki wczoraj pomogli rodzącej kobiecie, która była w drodze do szpitala. Mężczyzna wiozący kobietę został zatrzymany do kontroli drogowej, gdyż przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Z uwagi na zaistniałą sytuację i zagrożenie życia funkcjonariusze przeprowadzili pilotaż samochodu do jeleniogórskiego szpitala. Dzięki ich pomocy, kobieta bezpiecznie dotarła na miejsce i trafiła pod opiekę lekarzy.

8 lutego 2023 roku, około godziny 9.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ul. Łącznej w Jeleniej Górze podczas pracy z radarem zauważyli pojazd marki Audi jadący w kierunku ul. Konstytucji 3 Maja, którego kierujący w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 79. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Po zatrzymaniu pojazdu zdenerwowany mężczyzna siedzący za kierownicą poinformował ich, że jedzie bardzo pilnie do szpitala w Jeleniej Górze, gdyż wiezie kobietę, która zaczęła już rodzić. W związku z tą sytuacją i zagrożeniem życia funkcjonariusze postanowili pomóc i po poinformowaniu oficera dyżurnego, przeprowadzili pilotaż samochodu z rodzącą. Dyżurny w tym czasie powiadomił szpital, który już czekał na przyjazd kobiety.

Przejazd musiał odbyć się bardzo ostrożnie z uwagi na ruch pojazdów i zimowe warunki atmosferyczne. Po bezpiecznym dojechaniu do szpitala, rodzącą zajęli się już dalej lekarze.

https://www.facebook.com/100057511725197/videos/745488490530715

Jak widać, udzielona przez policjantów pomoc przyczyniła się do tego, że kobieta na czas znalazła się w szpitalu, gdzie miała zapewnioną dalszą fachową pomoc.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.