Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu jeleniogórskich funkcjonariuszy udało się uratować 23-letniego mężczyznę w kryzysie emocjonalnym, który zagroził, że odbierze sobie życie. Po interwencji mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a później przekazany został pod opiekę lekarzy specjalistów.

W nocy z 2 na 3 lipca br.,około godziny 22.50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał alarmujące zgłoszenie dotyczące możliwości targnięcia się na życie przez 23-letniego mężczyznę. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia funkcjonariusze natychmiast ruszyli na jego poszukiwanie, zdając sobie sprawę, że liczy się każda minuta, aby zapobiec tragedii.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna może przebywać na terenie Góry Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Mundurowi w trakcie poszukiwań zauważyli młodego mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Okazało się, że 23-latek podjął już próbę odebrania sobie życia, tracił świadomość, jednak dzięki szybkiej i sprawnej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało 0,7 promila.

Mężczyzna przez zespół pogotowia ratunkowego został przewieziony do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć najgorszego scenariusza. W związku z realnym zagrożeniem życia, jeleniogórzanin po konsultacji medycznej został przewieziony do policyjnego aresztu, a następnego dnia trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na wszelkie sygnały mogące świadczyć o tym, że ktoś w naszym otoczeniu przeżywa trudności emocjonalne lub znajduje się w kryzysie psychicznym. Wczesna interwencja i okazanie wsparcia mogą uratować życie. Przypominamy również, że w przypadku jakichkolwiek obaw o zdrowie i życie bliskich, należy natychmiast kontaktować się z odpowiednimi służbami. Ważne jest, aby nie pozostawiać problemu bez reakcji i szukać pomocy tam, gdzie można otrzymać profesjonalne wsparcie.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.