Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” 0zorganizowali zajęcia teoretyczno-praktyczne dla dzieci z Przedszkola nr 19 im. „Kubusia Puchatka”

W spotkaniu z dziećmi z Przedszkolakami udział wzięła funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z dyżurnym z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze. Mundurowi przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego; zasady poruszania się po drodze (pieszo, ale również rowerem), zachowania się podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególnie w pobliżu drogi, zachowania się wobec obcych osób.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu policjanci ćwiczyli wraz z nimi prawidłowe przechodzenie przez jezdnię (przejścia z sygnalizacją świetlną, bez sygnalizacji świetlnej oraz w przypadku kierowania ruchem przez policjanta). Szczególną uwagę zwróciła na obowiązek, ale również konieczność noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych, kamizelek, które mogą ocalić życie. Apelowała również o noszenie elementów odblaskowych również w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, również w obszarze zabudowanym.

Po zapoznaniu dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze i jej otoczeniu funkcjonariusze rozdali im odblaski.

Fot i info KMP Jelenia Góra – Beata Sosulska-Baran

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.