91 skontrolowanych pojazdów, 31 wyeliminowanych z ruchu oraz 73 mandaty to efekty prowadzonych w Jeleniej Górze w nocy z 27 na 28 kwietnia br. kolejnych już działań „Stop-drift”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patroli prewencji, jak i funkcjonariuszy pionu kryminalnego podległych Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podczas akcji zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Była to już kolejna akcja wymierzona w kierowców zakłócających bezpieczeństwo oraz spoczynek nocny.

Podczas działań policjanci skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa, w szczególności w rejonie osiedla Zabobrze. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

W toku prowadzonych działań w zakresie przeciwdziałania występowania zjawiska nielegalnych wyścigów, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze realizowali działania, których celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ostatnie prowadzili w nocy z 27 na 28 kwietnia br. na terenie Osiedla Zababrze.

Policjanci skontrolowali 91 pojazdów oraz 31 wyeliminowali z ruchu. Ich stan techniczny nie pozwalał na użytkowanie ich na drogach publicznych. Mundurowi ukarali mandatami za różne wykroczenia 73 kierowców, w tym 17 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Prowadzone działania rozpoznawcze w kierunku nocnych wyścigów pozwoliły na ustalenie miejsc, w których nocą może dochodzić do grupowania się osób wraz z pojazdami. Te miejsca objęte są obserwacją i stałym nadzorem, zarówno ze strony Wydziału Ruchu Drogowego, patroli prewencji, jak i funkcjonariuszy pionu kryminalnego.

Podejmowane czynności mają przede wszystkim charakter prewencyjny, którego celem jest niedopuszczenie do pojawiania się zjawiska wyścigów ulicznych, które ze względu na swój charakter stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policjanci pełniący służbę będą skutecznie i bezwzględnie eliminować wszelkie przejawy piractwa drogowego pod postacią zjawiska ulicznych wyścigów.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.