Funkcjonariusze przy jednym ze sklepów w Szklarskiej Porębie dostrzegli pojazd, który stał w pełnym słońcu. Kierowca nie reagował na pukanie w szyby oraz wołanie. Policjanci zdecydowali się na wybicie szyby w samochodzie. Ich szybka pomoc uratowała życie 68-latkowi.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie asp. Robert Jaśkielewicz oraz post. Jakub Stasiuk zostali powiadomieni, że na jednym z przysklepowych parkingów, w pojeździe zaparkowanym w pełnym słońcu znajduje się mężczyzna, który od pewnego czasu się nie rusza.

Mundurowi widząc brak reakcji na jakiekolwiek bodźce oraz dostrzegając żółtą opaskę z napisem „Diabetic” ,w związku z realnym zagrożeniem życia, podjęli decyzje o wybiciu szyby tylnej, aby móc otworzyć pojazd w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej.

Mężczyzna oddychał, jednak nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Mężczyzna po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe i wyrównaniu poziomu cukru sukcesywnie dochodził do siebie . 68-latek twierdził, iż przebywał w aucie od godziny ok.12 i nie pamięta dalszych okoliczności w których się znalazł. Mężczyzna po konsultacji medycznej wrócił do miejsca zamieszkania.

– Nie bądźmy obojętni – apelują mundurowi. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie. Empatyczna i właściwa reakcja osoby zgłaszającej oraz szybkie działania mundurowych to postępowanie godne do naśladowania.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.