Na stokach w Czechach pojawiło się wielu narciarzy i snowboardzistów z Polski. Dlatego policjanci z Czech zwrócili się do mundurowych z Jeleniej Góry o wsparcie i pomoc.

Wspólne patrole są wynikiem wcześniej zawartego porozumienia o współpracy transgranicznej. Są realizowane do kilku lat, zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 18 lutego pełnili służbę w patrolu narciarskim na stoku w Harrachovie z policjantami z posterunku w Libercu.

Wszystkie policyjne patrole narciarskie wykonują przede wszystkim zadania prewencyjne, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć. Zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki, legitymują osoby podejrzanie zachowujące, zwracają uwagę na kulturę i takt na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

Wspólne patrole prewencyjne polsko-czeskie realizują zadania głównie w weekendy w rejonach wzmożonego ruchu turystycznego, w okolicach targowisk i innych miejscach handlowych, a także w trakcie większych imprez sportowych zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Pojawiają się również na szlakach turystycznych Karkonoskiego Parku Narodowego, wszędzie gdzie możemy spotkać się ze zwiększonym ruchem turystycznym, zwłaszcza naszych południowych sąsiadów.

-Wspólne patrole i współpraca pomiędzy policją polską i czeską dotyczą przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji dot. przestępczości. Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.