O postawie policjanta informuje portal Lwówek na Sygnale. Do wypadku, którego mundurowy był świadkiem, doszło wczoraj (5.07) około godziny 19. 30.

Na trasie Rogowo – Dźwirzyno zderzyły się dwa autokary.

Rafał wraz z żoną Anią natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Do czasu przybycia służb ratunkowych Rafał koordynował akcją w tym rozpoczął selekcję rannych według systemu triage„- opisuje portal Lwówek na sygnale.

W wypadku rannych zostało 16 osób, w tym dwoje dzieci. Najcięższych obrażeń doznał kierowca jednego z autobusów. firmy. Pozostali poszkodowani mieli złamania, otarcia, rozcięcia i stłuczenia. Zostali przetransportowani do szpitali w Kołobrzegu, w Gryficach, w Koszalinie, a także w Szczecinie.

Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej. W akcji brały udział również dwa śmigłowce LPR, a także pięć karetek pogotowia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Rafał jest doświadczonym policjantem min. członkiem Policyjnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Lwówka Śląskiego. Brawo Rafał za tak profesjonalną postawę” – napisali koledzy pana Rafała na FB.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.