Policjant z Komisariatu Policji w Karpaczu, wracając do domu po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o znieważenie funkcjonariuszy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3 promile. Mężczyzna został przekazany patrolowi policji, który został wezwany na miejsce. Teraz kierujący za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Policjant z Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymał 30-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o znieważenie funkcjonariuszy.

1 stycznia 2023 roku, około godziny 6.15 policjant wracając po służbie do domu zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Opel Zafira. Kierowca wykonywał niebezpieczne manewry, jechał całą szerokością jezdni, to zwalniał to przyspieszał. Sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu. O swoich podejrzeniach funkcjonariusz powiadomił on dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a sam w Podgórzynie na ul. Puławskiego zatrzymał kierującego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile. 30-latek podczas kontroli był agresywny wobec funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu, jak również nie chciał podać swoich danych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a pojazd odholowany na parking. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.