Nostradamus, jeden z najsłynniejszych proroków, chociaż żył w XIV wieku, pozostawił po sobie przepowiednie dotyczące także 2023 r. Co zatem czeka świat i Polskę w przyszłym roku?

Proroctwa Nostradamusa zostały spisane 1555 roku w 10-tomowej księdze „Proctwa”. Według ekspertów zajmujących się badaniem zawartości pism każdy z tomów odpowiada jednemu stuleciu.

Na długiej liście jego przepowiedni znalazły się wydarzenia, które się sprawdziły. Są wśród nich rewolucja francuska, bomba atomowa czy ataki terrorystyczne na World Trade Center 11 września 2001 r. Czy tak samo będzie z jego wizjami, które zrekapitulowała Interia, na rok 2023?

Wielka wojna

Nostradamus przewidział, że dojdzie do wielkiej wojny. Odnosi się do tego ten fragment: „siedem miesięcy, wielka wojna, ludzie martwi z powodu złego postępowania”. To może oznaczać, że wojna w Ukrainie potrwa jeszcze 7 miesięcy.

Katastrofa gospodarcza

„Tak wysoko wzrośnie buszel pszenicy, że człowiek będzie zjadał swoich bliźnich”. Ten fragment może nawiązywać do obecnych problemów ekonomicznych i oznaczać, że w 2023 r. sytuacja pogorszy się, a spirala kosztów życia będzie prowadziła do konfliktów.

Nowy papież

Ma się pojawić nowy papież, który zastąpi Franciszka. Według przepowiedni może wywołać skandal. Nostradamus prognozuje, że Franciszek będzie ostatnim prawdziwym papieżem służącym wiernym.

Globalne ocieplenie

W 2023 może nastąpić dalszy wzrost temperatury oraz podniesienie się poziomu morza. W kolejnych latach czeka nas susza i wielkie powodzie.

Niepokoje społeczne

Czeka nas konflikt i niezgoda na świecie. Może to być akt buntu biednych przeciwko bogatym.

Przepowiednia Nostradamusa dla Polski roku 2023

III wojna światowa zostanie wywołana przez dwie sprzeczne ze sobą religie. Po jej zakończeniu Polsce przypadnie ważna rola.

Francuski astrolog w swoich wizjach zapowiada śmierć aż połowy ludności Europy. Polska pozostanie najludniejszym krajem, ponieważ bitwy będą się toczyć w innych krajach.

Potem razem z Francją zjednoczymy wyniszczoną konfliktem Europę i przeciwstawimy się islamskiemu przeciwnikowi, a odzyskane ziemie podzielimy między siebie. Granice Polski mają sięgać Uralu, Kaukazu i Morza Czarnego.

Kim jestNostradamus?

Nazywał się Michel de Nostredame. Żył w XIV wieku. Był astrologiem, aptekarzem, okultystą i mistykiem, kabalistą, badaczem wiedzy tajemnej, doradcą królowej Francji Katarzyny Medycejskiej. Zasłynął jako autor proroctw, które do dziś budzą mnóstwo emocji.

Według znawców tematu przewidział on wiele ważnych wydarzeń, które miały miejsce. Wśród nich są m.in. okoliczności śmierci króla Henryka II Walezjusza, rewolucję francuską, II wojnę światową czy atak na World Trade Center.

Nostradamus miał także przepowiedzieć swoją śmierć. Do swojego sekretarza powiedział: „Nie zobaczysz mnie żywego o wschodzie słońca”. Następnego ranka znaleziono go martwego.

Na kolejne lata Nostradamus przewidział m.in. koniec świata, który wywoła uderzenie wielkiej asteroidy, a także to, że przyjdzie nam zmierzyć się z żywymi trupami. Zombie mają powstać w wyniku eksperymentu jednego z rosyjskich naukowców, który stworzy broń biologiczną zamieniającą ludzi w żywe trupy.

News4Media/fot. Pixabay/Wikipedia

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.