Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) odradzają swoim obywatelom podróżowanie do Polski. Czym sobie na to zasłużyliśmy?

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom – jak donosi portal Planeta – opublikowały listę krajów, do których lepiej nie podróżować, jeśli nie jesteśmy w pełni zaszczepieni. Dlatego władze amerykańskie oficjalnie odradzają odwiedzanie Polski, bo ryzyko zakażenia koronawirusem jest bardzo wysokiego.

CDC wpisuje na czerwoną listę każdy kraj, który odnotowuje 500 przypadków nowych zachorowań na 100 tys. osób w ciągu ostatnich 28 dni. W Polsce dobowa liczba zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. I to mimo zapewnień minister zdrowia Adam Niedzielski, który ogłosił początek końca pandemii in luzuje kolejne obostrzenia pandemiczne.

Polska została objęta czwartym, czyli bardzo wysokim stopniem ryzyka Na liście razem z nami znalazło się też 135 innych krajów, wśród nich m.in. Austria, Francja, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania i Włochy, Australia, Brazylia, Grecja, Kanada, Meksyk, Rosja.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.