Mająca miliony fanów na całym świecie rozrywka doczekała się specjalnej edycji. Tym razem gra została poświęcona jednej ze stolic polskich regionu.

Oficjalnie gra została już zaprezentowana. Tym samym nowa edycja Monopoly ujrzała światło dzienne. Jest to wersja wyjątkowa, bo w całości poświęcona jednemu z polskich miast. „Za nami wiele bardzo różnych miejskich edycji Monopoly. Z każdą kolejną odkrywamy, jak wiele niezwykłych miejsc można znaleźć w przeróżnych zakątkach naszego kraju. My sami za każdym razem poznajemy mnóstwo ciekawostek, ale z każdą kolejną odsłoną staramy się dodawać graczom coś nowego” – mówił Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves.

Miasto, które ma na myśli to Katowice. Na planszy do rozgrywki znajdują się tak charakterystyczne lokalizacje jak:

Spodek,

Nikiszowiec,

ulica Mariacka,

Osiedle Gwiazdy

Wszystkie te miejsca można kupować, sprzedawać i pobierać opłaty w sytuacji, gdy inny z graczy stanie na danym polu. Dodatkowo na planszy umieszczono Szkoła Podstawowa numer 13 z Bogucic. Została wytypowana w specjalnie zorganizowanych glosowaniu. Całość uzupełniają pionki – Spodek czy figurka Beboka, żaby znaną z ulicy Stawowej. Taki zestaw będzie można wygrać w konkursach organizowanych przez miasto Katowice.

„Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy” – komentuje prezydent miasta Marcin Krupa.

Inne miasta

Oprócz Katowic swoje wersje gry mają także inne, polskie miasta. Są to:

Kraków,

Wrocław,

Toruń,

Gdynia,

Ciechanów.

Monopoly

Rozgrywka polega na gromadzeniu nieruchomości i bogaceniu się. Gra została stworzona w USA w czasach Wielkiego Kryzysu (1929-1933) przez Elizabeth Magie. Stając na kolejnych polach, gracze mają możliwość postawienia tam domu lub hotelu. W czasie gry kupuje się i sprzedaje się nieruchomości oraz pobiera się opłaty od innych graczy Gra została opatentowana 31 grudnia 1935 roku. Tylko do 1974 roku na całym świecie sprzedano 85 mln egzemplarzy Monopoly.

News4Media/ fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.