Wolne popołudnia czy weekendy to idealny moment na rodzinne aktywności. Warto postawić na takie, które przynoszą nie tylko dobrą zabawę, ale także rozwijają w jakiś sposób. Poznaj sposoby na wspólne spędzanie wartościowego czasu z dziećmi!

Zabawy i gry kreatywne – sposób na rozwijanie wyobraźni

Ponury, deszczowy weekend nie będzie straszny, jeśli ma się kilka pomysłów na kreatywne gry i zabawy. Można postawić na kolorowanki, gry karciane, układanie klocków czy tworzenie przedmiotów z różnych materiałów. Asortyment sklepu internetowego Out Of The Box przychodzi tu z pomocą! Wśród fajnych rzeczy dla dzieci, które wspierają rozwój wyobraźni, da się znaleźć:

  • Kartonową scenkę – idealna do organizowania teatrzyków czy innych wystąpień. Dzięki takim aktywnościom dziecko pobudza kreatywne myślenie, a także rozwija umiejętność tworzenia scenariuszy i trenowanie występów przed publicznością – nawet gdy jest to jedynie najbliższe rodzinne grono.
  • Paczkomat® z kartonu – to doskonały sposób na rozwijanie umiejętności manualnych. Po złożeniu swojego własnego automatu wysyłkowego można go udekorować w dowolny sposób. Tutaj pozostaje wolne pole dla wyobraźni, używając przy tym kredek, farbek lub pisaków.
  • Kolorowankę XXL – dzięki niej cała rodzina wspólnie pracuje nad jednym „projektem”, jakim jest stworzenie ciekawego obrazu.

Wspólne wycieczki – aktywne spędzanie czasu

Jeśli jednak pogoda sprzyja, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić cały weekend na świeżym powietrzu. Różnego rodzaju aktywności przyniosą korzyści nie tylko najmłodszym, ale też tym starszym członkom rodziny. Warto więc zorganizować tematyczne wycieczki po okolicy, poznając nowe miejsca lub wyprawy rowerowe.

Potrzebne będą jednak odpowiednie ubrania. Te dla dzieci również można zakupić w sklepie internetowym firmy InPost. W kategorii Ubrania da się znaleźć kolorową dziecięcą kurtkę, idealną na deszcz i wiatr, czy po prostu niższe temperatury.

Na nieco cieplejszą pogodę sprawdzi się bluza dziecięca z dopinką. Poza ciekawym wzorem charakteryzuje się jedną ważną zaletą – rośnie razem z pociechą. Dzięki temu z pewnością starczy na więcej niż jeden sezon. Z kolei tym najmłodszym podróżnikom można polecić rampers dziecięcy, czyli tzw. pajacyk bez stópek.

Wspólne wyjazdy to nie jedyny sposób na aktywne spędzanie czasu na dworze. Równie dobrze da się bawić, biegając po własnym podwórku. Wystarczy zorganizować kilka fajnych rzeczy dla dzieci, np. piłka, skakanka, lotki itp.

Wspólne gotowanie – korzyści dla młodszych i starszych

Dobrym pomysłem na rodzinne spędzanie czasu jest wspólne gotowanie. Czasami kuchnia może okazać się lepszym polem do zabawy niż niejedna piaskownica. Rodzice muszą się jednak przy tym uzbroić w cierpliwość i przygotować na ewentualny niemały bałagan.

Pod okiem rodziców dzieci mogą nauczyć się najprostszych wypieków lub przygotować swoje ulubione przekąski. Taka aktywność uczy również samodzielności i zdobywania nowych umiejętności. Przygotowane posiłki można zjeść od razu na miejscu lub zapakować do lunchboxa i zabrać na piknik na świeżym powietrzu.

Wartościowe spędzanie czasu z dziećmi to poświęcenie im w pełni swojej uwagi. Warto wtedy postawić na wspólną zabawę, kreatywne gry lub piesze czy rowerowe wycieczki. Każą z tych aktywności umilą wyjątkowe przedmioty ze sklepu Out Of The Box.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.