TVP chwali się zagraniczną gwiazdą, która ma wystąpić na imprezie sylwestrowej. Ale była członkini Spice Girls nie ma zamiaru się tam pojawić.

TVP podgrzewała atmosferę i kiedy w końcu zapowiedziała, że zorganizuje telewizyjne show sylwestrowe, nie ujawniła, jaki zagraniczny artysta w nim wystąpi. TVP chciała zaskoczyć. I zaskoczyła.

Tyle że to Melanie C, czyli była członkini popularnego przed laty zespołu Spice Girls, zaskoczyła TVP. Wcześniej piosenkarka przyjęła bowiem zaproszenie do występu na Sylwestrze Marzeń i podpisała kontrakt z publicznym nadawcą.

„Swoją obecność potwierdziła w nagraniu skierowanym do polskiej publiczności, w którym podkreśliła, że jest podekscytowana faktem, że sylwestra spędzi w Zakopanem i będzie wspólnie z nami świętować powitanie Nowego Roku” – przypomina nadawca w najnowszym komunikacie.

Ale Mel C. na scenie nie będzie

Internauci od razu wychwycili, że gwiazda miałaby zaśpiewać dla telewizji, która krytykuje wartości, o które upomina się Brytyjka. Dlatego sama artystka wydała na Facebooku oświadczenie:

„W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na sylwestra. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok” – czytamy.

TVP odbiera to jako wycofanie się piosenkarki „pod naciskiem internetowych komentarzy”, a decyzję nazywa „niespodziewaną”.

Jaki podał Onet, TVP ogłosi niebawem nowego artystę, bo – jak przekonuje  Agnieszka Nowak-Gąsienica, wiceburmistrz Zakopanego – Mel C nigdy nie miała być główną gwiazdą tegorocznego Sylwestra Marzeń. A jednak jej rezygnacją zaskoczeni są niemal wszyscy pracownicy TVP. Decyzję piosenkarki określają jako „niepoważną”, bo uważają, że to impreza dla wszystkich i telewizja w tym przypadku nikogo nie wyklucza. W końcu Mel C wiedziała, gdzie będzie występować.

Telewizja Polska usunęła już ze swojej strony internetowej komunikat prasowy o występie Melanie C na Sylwestrze Marzeń

Na „Sylwestrze Marzeń” mają wystąpić:

Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Maja Hyży, Marina Łuczenko-Szczęsna, Sławomir i Kajra, Kasia Moś, Sara James, Jan Majewski, Felivers, Staszek Karpiel-Bułecka, Kapela Ciupaga czy Kuba Szmajkowski. Nie zabraknie także wykonawców z nurtu disco polo na czele z Zenkiem Martyniukiem.

Na ekranie telewizora będzie można także zobaczyć: Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan i Blanka. Będzie też zespół Dzidzio oraz Thomas Anders.

Transmisja zaplanowana jest od godz. 20 w TVP2.

News4Media/fot. screen YouTube

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.