Człowieka który legalnie pracuje, codziennie dojeżdżając po 20 km do pracy na skuterze, rowerem czy też autobusem za najniższą krajową, okradziono z kurek na które jak sam twierdzi „nazbierał” aby poprawiły mu byt! Podłość ludzka nie zna granic złodziei nie ruszyło nawet to, że ten człowiek mieszka sam w środku lasu bez drogi dojazdowej i prądu!” – opisał 7 kwietnia pan Wojciech sytuację sąsiada.

Na pomoc ruszyli mieszkańcy wsi oraz internauci. „Potrzeb jest dużo, ale najważniejsze, aby pan Janek odzyskał uśmiech po utracie kurek. A może uda uzbierać się na przyzwoity kurnik” – ma nadzieję pomysłodawca.

Mieszkańcy okolic Wlenia, Janówka, Rząsnika i Czernicy poproszeni są o pomoc w namierzeniu złodziei. Bo skoro raz ukradli, mogą powrócić, gdy kurki zostaną odkupione. Internauci zadeklarowali także, że pomogą panu Jankowi, kupując inne potrzebne mu rzeczy. „Kwota przekroczyła już znacznie straty ( zebrano do tej pory ponad 5 tys złotych), a za resztę myślę że można : Kupić starsze kurki, takie które już się będą nieść. Wyremontować lub postawić nowy kurnik. Zrobić ogrodzenie dla kur. A widząc tempo i hojność wpłat może starczy na coś więcej aby poprawić byt temu panu” – dziękował pan Wojciech ofiarodawcom.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.