Od 24 października do 5 listopada, z powodów logistycznych, obowiązywać będzie zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. Chodzi o względy bezpieczeństwa przy natężonym ruchu i znacznie liczniejszych odwiedzinach nekropolii.

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, wielu z nas wybierze się na groby bliskich, by pomodlić się i powspominać zmarłych. MPGK prosi w tym szczególnym czasie, by osoby odwiedzające groby zachowały większą niż zwykle ostrożność i nie tarasowały dróg cmentarnych oraz ścieżek. W podanych dniach na teren nekropolii będą mogły wjechać wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także policji, straży miejskiej, pogotowia ratunkowego oraz straży pożarnej.

Jako że już niedługo rozpocznie się czas intensywnego porządkowania nagrobków i terenu wokoło, warto pamiętać też o właściwej segregacji śmieci. Wszelkie rośliny, trawy i żywe kwiaty (bez ozdób!) składać należy do pojemników  opisanych: „ODPADY BIO”. Szklane znicze, folie, plastik, tworzywa sztuczne (np. wieńce) wyrzucać trzeba do pojemnika z napisem: „ZMIESZANE ODPADY”. Żeby zmniejszyć gabaryty śmieci warto przed wyrzuceniem zgnieść te odpady, które się do tego nadają.

MPGK zaprasza również od wtorku, 17 października, do nieodpłatnego pobierania worków na liście. Będzie to możliwe w godzinach 7:00-15:00 w poniższych lokalizacjach:

  • na starym cmentarz przy ul. Sudeckiej – przy wejściu głównym
  • na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej – u obsługi przed kaplicą
  • przed kaplicą na Cmentarzu przy ul. Krośnieńska.

Napełnione zagrabionymi liśćmi worki należy później wrzucić do wystawionych pojemników opisanych: „ODPADY BIO”. MPGK prosi przy tym, by nie pozostawiać ich obok kontenera. Trzymanie się tych kilku punktów może sprawić, że dla wszystkich odwiedzających czas ten będzie bezpieczny, a moment porządków bardziej komfortowy.

Zdjęcie: pixabay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.