Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazom sądowym oraz dożywotniej decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,6 promila.

Policjanci z komisariatu policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazom sądowym oraz wbrew dożywotniej decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

27 listopada 2023 roku, około godziny 17.30 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący pojazdem marki Skoda jedzie bez włączonych świateł oraz ma urwane lusterko. Wskazane auto zauważyli na ulicy 1 Maja w Szklarskiej Porębie i postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w za nim pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący po kilku kilometrach, w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego, uderzył w znak drogowy, porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany.

Kierującym okazał się 62-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. W trakcie czynności funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on 1,6 promila. Ponadto kierował wbrew dwóm zakazom sądowym oraz dożywotniej decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Następnego dnia po zatrzymaniu usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.