Informacje o transferze posła z Jeleniej Góry pojawiły się na oficjalnych portalach społecznościowych w grupach sympatyków Ruchu Szymona Hołowni Polska 2050. Towarzyszyły im nawet grafiki ze zdjęciem Roberta Obaza i logo ruchu Hołowni. Szybko okazało się, że to fake news.

Robert Obaz sprostował go na swoim FB. „W mediach społecznościowych pojawiła się fałszywa, niezgodna z prawdą informacja, że będę kolejnym posłem Ruchu 2050 Szymona Hołowni. Uważam tego typu działania za skandaliczne. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że byłem jestem i będę wierny Lewicy„- napisał i równocześnie zaapelował do Szymona Hołowni „następnym razem nim kogoś na siłę zapiszesz do swojego ruchu, wcześniej zadzwoń, zaproś na kawę, piwo lub do kina” – czytamy we wpisie pod wspólnym zdjęciem z Roberta Obaza i Roberta Biedronia z hasztagiem Lewica.

Robert Obaz podsumował niedawno rok swojej pracy poselskiej. Zgłosił 947 interpelacji, brał udział w 20 posiedzeniach Sejmu, podpisał 27 projektów ustaw poselskich. Za największy sukces uważa działania w sprawie przydomowych oczyszczalni ścieków. „Walczyliśmy z Wodami Polskimi, które w 2018 roku wydały zarządzenie, że bez względu na prawo budowlane należy uzyskać pozwolenie wodno – prawne na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Koszty uzyskania takiego pozwolenia to od 4,5 – 6 tys. złotych. Udało się to usystematyzować i dziś mieszkańcy gmin nie muszą występować o takie pozwolenie” – opisuje sprawę. Ważne dla lokalnej społeczności były również działania w obronie Szkoły Podstawowej w Sosnówce.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.