Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew dożywotniemu zakazowi. Pojazd, którym poruszał się zatrzymany miał zamontowane tablice rejestracyjne innego auta. Zatrzymany mieszkaniec Jeleniej Góry ma także na koncie kradzieże i był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności 2 lat, 6 miesięcy i 30 dni. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże, kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu oraz o poruszanie się pojazdem, na którym zamontowane były tablice rejestracyjne innego samochodu.

28 czerwca br., około godziny 19.00 funkcjonariusze w trakcie patrolu na ulicy Kiepury w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierujący według ich wiedzy mógł być poszukiwany.

Podjęcie natychmiastowej decyzji o zatrzymaniu auta do kontroli drogowej okazało się trafne. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Podczas czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna ten poruszał się samochodem wbrew dożywotniemu zakazowi sądowemu, dodatkowo był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat, 6 miesięcy i 30 dni. W trakcie dalszej kontroli stwierdzono również, że tablice rejestracyjne umieszczone na pojeździe należały do innego samochodu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadząc dalsze czynności ustalili, że mężczyzna 16 czerwca br. dopuścił się na terenie powiatu karkonoskiego kradzieży. Ma na koncie kradzież pojazdu, kasy fiskalnej oraz maszyny budowlanej. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na blisko 14 tysięcy złotych. Pojazd został odnaleziony. Mężczyzna ukradł go z zamiarem sprzedaży, jednak nie zdążył zrealizować swoich planów.

Jeleniogórzanin został umieszczony w policyjnym areszcie. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach został umieszczony w areszcie w celu odbycia wcześniej zasądzonej wcześniej kary pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

3 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.