25 stycznia br. w Jeleniej Górze doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Kierująca pojazdem osobowym potrąciła 59-letnią kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Policja apeluje o ostrożność!

25 stycznia 2022 roku, około godziny 17.30 w Jeleniej Górze na ulicy Sobieskiego doszło do wypadku z udziałem pieszej.

Jak ustalili policjanci, 40-letnia kierująca pojazdem marki Ford potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 59-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Należy przypomnieć, że piesi mają pierwszeństwo także przed wejściem na pasy. „Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.

Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypominają o noszeniu elementów odblaskowych po zmierzchu. Dają one kierowcom cenny czas na podjęc

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.