W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wiatr narobił w regionie wiele szkód. W Szklarskiej Porębie powalone drzewa zablokowały dwie drogi, w tym ul Dworcową. Podobnie strażacy musieli interweniować w Mysłakowicach, gdzie przez zwalone drzewo nie bylo przejazdu. W Karpaczu przy ul . Wielkopolskiej wichura zerwała blachę z dachu hali a strażacy przez silne porywy wiatru długo nie byli w stanie podjąć interwencji. W Wojanowie wichura uszkodziła remontowany budynek gospodarczy (zniszczona ściana), w Rybnicy zerwała dach. W co najmniej trzech miejscach drzewa i duże gałęzie uszkodziły zaparkowane samochody. Dzisiaj rano strażaków do takiej interwencji wezwali mieszkańcy ul. Noskowskiego.

 

Przez wiele godzin duża część mieszkańców Jeleniej Góry nie miała prądu. Jeszcze teraz, jak informuja nas czytelnicy, zdarzają się krótkie wyłączenia.

 

Pogodowe perturbacje skomplikowały też życie podróżnym wybierającym się pociągiem na trasie Jelenie Góra- Zgorzelec. Powalone drzewo w Rybnicy zerwało trakcje kolejową. Przez ponad dobę na odcinku Jelenia Góra – Gryfów Śl. nie kursowały pociągi. Pasażerów na tym odcinku przewoziły autobusy komunikacji zastępczej. Były duże opóźnienia. Kolejowy ruch powinien być przywrócony dzisiaj około godz. 10.00.
Jak zapewniają meteorolodzy, do południa zagrożenie związane z porywistym, mocnym wiatrem powinno ustać.

 

Aktualizujemy informację i dodajemy zdjęcia z Zabobrza.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.