O restrykcjach poinformował czeski minister zdrowia Jan Blatny i uzasadnił, że w tych powiatach koronawirus rozprzestrzenia się trzy razy szybciej niż w pozostałych regionach kraju.
Ograniczenie przemieszczania się nie będzie dotyczyć uczniów jadących do szkół i osób im towarzyszących, a także pracowników transgranicznych. Wyjątkiem objęty jest też tranzyt przez terytorium powiatów, ale z zakazem przerywania podróży na ich obszarze. Do Trutnova będzie można wjeżdżać tylko w pilnych sprawach, które muszą one zostać udokumentowane. Nad przestrzeganiem zakazu ma czuwać policja, a wzmocnić ją może wzmocnić wojsko. Wprowadzone ograniczenia maja obowiązywać do 14 lutego, ale mogą być przedłużone.
Karkonoski Park Narodowy, który także informuje o epidemicznych rygorach w powiecie trutnovskim, nie ma in formacji o tym, by zamknięty został w swej czeskiej części Szlak Przyjaźni. Przypomina jednak, że przekraczanie granicy na czeską stronę w celach turystycznych jest niedozwolone.
– Na drogach prowadzących do regionu Trutnov zostało utworzonych 7 policyjnych punktów kontrolnych, a łącznie na terenie powiatu powstanie 36 posterunków. Policjanci będą losowo, nawet na terenie dzielnicy, sprawdzać realizację działań rządowych. Trzy punkty kontroli zostaną również zlokalizowane na drogach transgranicznych, tj. w Královcu, Pomezních Boudach, ale także w okolicach Žaclérza informuje Kakonossky Dennik
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.