Pierwsza figurka znajduje się przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Jelonek powstał z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia tej placówki w mieście.

Drugi jelonek nawiązuje do tradycji wojskowych w Jeleniej Górze i garnizonu Wojsk Radiotechnicznych przy ulicy Podchorążych. Jelonek stanął przy kampusie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Lokalizację wskazało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Żołnierzy Radiotechników „Radar”.

Trzeci odlany pod koniec 2020 roku jelonek, który został zamówiony i sfinansowany przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, będzie zamontowany w pierwszym półroczu tego roku.

Szlak jelonka w Jeleniej Górze powstaje przy współpracy miasta oraz uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Opiekunem projektu jest nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym Marcin Znamienkiewicz. W roku 2021 w Jeleniej Górze zamontowanych zostanie kolejnych 5 rzeźb jelonków. Po centrum i Cieplicach przyjdzie czas na pozostałe dzielnice  miasta.

Jelonki można podziwiać także przy jeleniogórskim ratuszu, stoją przy ulicy 1 Maja, zaś „Ekonomek” przed wejściem do głównego obiektu Uniwersytetu Ekonomicznego.

Figurki jelonków są atrakcją dla mieszkańców i dla przyjezdnych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.