Ośrodek zamierza prowadzić wrocławska spółka Medica Group, która wynajmie od miasta nieużytkowaną część budynku parterowego przy ul. Wzgórze Grota Roweckiego.
– Powstanie w nim taka placówka, która pozwala otoczyć kompleksową opieką najmłodszych: od urodzenia do 18. roku życia. Pomoc u nas znajdą dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz wymagająca rehabilitacji neurorozwojowej – zapowiada Krzysztof Rupotacki, prezes zarządu Medica Group sp z o.o.
Wsparcie obejmie pomoc rehabilitacyjną, psychologiczną oraz logopedyczną a także terapię zajęciową i integrację sensoryczną. Część usług będzie komercyjna a część refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
– Prowadzimy rozmowy z NFZ-em. Mamy zapewnienie, że będziemy mogli liczyć na ogłoszenie konkursu na te usługi – mówi K. Rupotacki.
Firma ma 10-letnie doświadczenie w tego typu działalności, prowadzi z powodzeniem podobny ośrodek we Wrocławiu na ul. Łubinowej (Ołtaszynek).
– To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców będzie oznaczać spore ułatwienie. Tym bardziej, że najbliższe znajdują się we Wrocławiu i Zielonej Górze. Dla wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami ośrodek w Jeleniej Górze pozwoli uniknąć uciążliwych dojazdów – mówi prezydent Jerzy Łużniak.
Firma początkowo zainteresowana była innym lokalem, ostatecznie jednak zdecydowała się na obiekt należący do miasta. Wcześniej znajdował się w nim m.in. sklep spożywczy. Zdecydowała lokalizacja: bliskość centrum miasta, drogi do Karpacza, możliwość urządzenia parkingu. Na początek spółka musi wykonać remont, potem uzyskać niezbędne pozwolenia. Przychodnia zamierza zatrudnić 50-60 osób. Początek działalności planowany jest na połowę sierpnia tego roku.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.