28 maja, o godz. 9.30, na cmentarzu komunalnym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Gorze pożegnamy Janusza Cwena, dziennikarza, przez większość swojego zawodowego życia związanego z mediami jeleniogórskimi.

Janusz Cwen pracował w „Słowie Polskim”, w jeleniogórskim oddziale dziennika, był też dziennikarzem „Gazety Wrocławskiej” i miesięcznika „Karkonosze”. W „Jelonce” pełnił funkcję sekretarza redakcji. Przez pewien okres był też rzecznikiem prasowym pierwszego, niekomunistycznego wojewody jeleniogórskiego, Jerzego Nalichowskiego, ale najwyraźniej praca „po drugiej stronie barykady” nie spodobała mu się, bo szybko wrócił do pióra i dziennikarskiej rzeczywistości. Koledzy Janusza z tamtych lat wspominają, że cały swój czas poświęcał gazetom w których pracował.

– Gdy przychodzilismy do redakcji, Janusz już tam był; gdy z niej wychodziliśmy – Janusz nadal pracował – opowiadają.

Ostatnie lata życia Janusz Cwen spędził w Irlandii i tam waśnie zmarł 27 listopada ubiegłego roku, w wieku 77 lat. Epidemiczne restrykcje uniemożliwiły rodzinie natychmiastowe sprowadzenie prochów zmarłego w rodzinne strony. Udało się dopiero teraz i w najbliższą sobotę można po raz ostatni pożegnać się z jeleniogórskim dziennikarzem.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.