Ostatnie dni były dla nas bardzo pracowite pod kątem szkoleń – napisali na FB ratownicy z Karkonoskiej Grupy GOPR, zamieszczając ciekawe zdjęcia. Szkolenia są niezbędne, by sprawnie i szybko nieśli pomoc poszkodowanym w górach.

W trakcie pierwszej części miesiąca ratownicy brali udział w kilku szkoleniach. Pierwsze było kierowane do kandydatów na ratowników górskich. Szkolenie zostało zrealizowane w kompleksach narciarskich w Karpaczu i Szklarskiej Porębie i obejmowało poruszanie się ratowników z rożnego rodzaju środkami do transportu i ewakuacji poszkodowanych. Kolejne szkolenie również dotyczyło poruszania się z rożnego rodzaju środkami do transportu i ewakuacji poszkodowanych, ale tym razem było zorganizowane dla instruktorów ratownictwa górskiego. Celem była unifikacja wiedzy.

Następne to szkolenie centralne, które odbyło się na terenie Bieszczad i dotyczyło zagadnień związanych z ratownictwem lawinowym. Kolejne szkolenie centralne, które zostało zrealizowane na terenie Tatr, to szkolenie podkomisji ratownictwa jaskiniowego. I ostatnie szkolenie, w którym brali udział to szkolenie dedykowane dla medyków.🚑 Tematem szkolenia było wykorzystanie ultrasonografii (USG).

Goprowców można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku na wsparcie ich działalności KRS: 0000607021 Cel szczegółowy: Grupa Karkonoska GOPR

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.