Na wczorajszej sesji jeleniogórskiej rady miasta zaskoczeniem była ogłoszona przez Tomasza Kowalczyka rezygnacja ze stanowiska dyrektora Departamentu Rozwoju. Dziś odniósł się do tego oświadczenia prezydent Jerzy Łużniak.

Prezydent miasta tak odnosi się do niespodziewanej dymisji szefa kluczowego dla miasta departamentu

„Rezygnacja z pracy na stanowisku dyrektora Departamentu pana Tomasza Kowalczyka nie była dla mnie zaskoczeniem – ta funkcja jest wyjątkowo wyczerpująca, bowiem trzeba łączyć nie tylko umiejętności managerskie, podejmować szybkie, trudne czasami decyzje, wchodzić w spory z kontrahentami, brać pod uwagę możliwe, a niepewne uwarunkowania realizacji prac, itp. Znużenie zawodowe często jest efektem stresu.

Dziękuję panu dyrektorowi za całe lata pracy w naszym zespole i wiele udanych przedsięwzięć. Miasto jednak – pomimo wszelkich, narastających trudności – nie może sobie pozwolić na zmniejszenie tempa działań. Praca samorządu zawsze miała charakter zespołowy i płynne zmiany – także personalne – są tego oczywistym następstwem.

Dziękując za energię pana dyrektora w okresie wykonywania tej funkcji, jestem przekonany, że jego następca da, jak to w peletonie, dobrą zmianę, bo w kręgu pracowników urzędu widzę ludzi, którzy mogą tego dokonać, ale w tej sprawie podejmiemy działania zgodne z procedurami.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.