Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który próbował włamać się do jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach kostka brukową, a kiedy chciał wejść do środka spłoszył go przejeżdżający samochód. Powodem włamania, była chęć zdobycia alkoholu. Został on zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych.

1 maja 2022 roku, około godziny 22.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu włamania do jednego ze sklepów. Z informacji wynikało, że mężczyzna próbuje wyważyć drzwi do obiektu.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zauważyli wybitą w drzwiach wejściowych szybę, a obok nich leżącą kostkę brukową, która najprawdopodobniej posłużyła sprawcy do jej wybicia. Policjanci ruszyli na poszukiwanie osoby podejrzewanej o popełnienie tego czynu. W okolicach sklepu zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. 20-latek przyznał się do próby włamania. Oświadczył, że tego dnia spożywał z kolegami alkohol i kiedy zabrakło trunku postanowił włamać się do sklepu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Teraz za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.