Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do jednej z jeleniogórskich firm. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. Okazało się, że mężczyzna dodatkowo odpowie za złamanie zakazu sądowego, a także był poszukiwany, celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Wpadł dzięki kamerom. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednej z jeleniogórskich firm o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do obiektu. Sprawcy nie udało się dostać do środka, gdyż spłoszył go alarm. Do tego zdarzenia doszło 25 października br. Pokrzywdzony do zgłoszenia dołączył również nagrania z monitoringu.

Funkcjonariusze na podstawie analizy nagrań wytypowali, a następnie zatrzymali 35-latka podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna kierował również pojazdem wbrew 7-letniemu zakazowi sądowemu, co również zarejestrowały kamery. Jeleniogórzanin był także poszukiwany, celem doprowadzenia go do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy za inne przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach mężczyzna został przekazany do Aresztu Śledczego, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wo

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.